вторник, 29 января 2019 г.

Їх оплакують роси у лузі


        В серцях людських не вмерли Крути,
Вони проклали в майбутнє шлях,
Щоб гордо майорів навіки
Жовто- блакитний України стяг.
Було їх  триста, тільки триста
Героїв – українських соколят.
Бій під Крутами- це героїчна і водночас трагічна сторінка нашої історії. Тоді загинув цілий студентський курінь, триста юнаків- цвіт української молоді. Щоб розширити знання читачів про трагічні події січня 1918 року під Крутами, а також з метою виховання в учнів почуття патріотизму, поваги до історичного минулого українського народу в районній дитячій бібліотеці проведено історичний літопис «Їх оплакують роси у лузі» з учнями  5-А класу (Скирда Наталія Миколаївна).

                                          

Бібліотекар Юлія Киричок познайомила присутніх з найважливішими моментами тих подій: словами історичних документів, полум'яними рядками поетів, зворушливою музикою та відео- презентацією.Хвилиною мовчання вшанували всі присутні пам'ять про героїв.
Дух самопожертви, героїзму й лицарства Героїв Крут живе й досі: живе у Небесній Сотні, живе в серцях захисників на Сході країни, житиме у майбутньому.
У бібліотеці діє виставка- реквієм «За мирний світ під Крутами стояла країна молода» , на якій представлено літературу про цей трагічний та героїчний етап нашої історії.
Не забуваймо про Крути, новий український дух. Герої не вмирають , вони залишають нам свою справу, свої ідеї.


Комментариев нет:

Отправить комментарий